Rajd Rowerowy "Kolorowe Liście"

3 Września 2011

W środę 07.09.2011 r. o godz. 11:00 wyruszył na trasę III Rajd Rowerowy z cyklu "Kolorowe Liście". Obecna edycja przy pochmurnej i deszczowej aurze zgromadziła na starcie ok. 80 kolarzy amatorów. W przeważającej mierze byli to uczniowie lipnowskich szkół podstawowych i gimnazjum, ich opiekunów i samorządowców. Wzorem lat ubiegłych przed startem uczestnicy rajdu otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe. W miejscowości Czarne na posesji Burmistrza Miasta Lipna Janusza Dobrosia zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek, słodkie przekąski i napoje. Następnie uczestnicy rajdu udali się do Lipna na Stadion Miejski im. Wiesława Witeckiego, gdzie ustyuowana była meta rajdu. Zmęczeni ale uśmiechnięci i zadowoleni nasi "kolarze rajdowi" zostali zaproszeni na ciepłą kiełbaskę z grilla. Organizator rajdu - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacjiw Lipnie pragnie podziękować uczestnikom za udziałw imprezie, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego we Włocławku, Powiatowej Komendzie Policji z Lipna oraz Burmistrzowi Miasta Lipna za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

rajd1

Galeria zdjęć

Basen czynny

31 Sierpnia 2011

Informujemy, że od 1 września 2011 r. po przerwie technologicznej i ekspoloatacyjnej Kryta Pływalnia w Lipnie wznawia swoją działalność.

Basen będzie czynny:

od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 22:00

 (ostatnie wejście do godz. 21:00)

w soboty, niedziele i święta w godz. od 13:00 do 20:00

(ostatnie wejście do godz. 19:00)

Grupy szkolne oraz  powyżej 10 osób prosimy o ewentualną rezerwację lub ustalenie wolnych miejsc

tel. 54 288 34 90

Pozostałe zajęcia: Aerobik wodny, Waterpoolo,  Nauka pływania, Aerobik na sali, Stepy, Karate, Samoobrona, K-1, Tenis stołowy  - wg uwzględnionych grafików z trenerami

Zapraszamy!

Lato 2011

2 Lipca 2011

W  czasie trwania okresu wakacyjnego MOSiR Lipno organizuje zajęcia sportowo - rekreacyjne dla dzieci lipnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku chętni mogli korzystać bezpłatnie z zajęć na Krytej Pływalni oraz na wielofunkcyjnym boisku ORLIK przy Gimnazjum Nr 1, gdzie odbywało się wiele rywalizacji sportowych i turnieje, które miały na celu zmobilizowanie młodzieży do aktywnego wypoczynku. Mimo niesprzyjającej pogody, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Galeria zdjęć

W dniu 18.08.2011 r. zainaugurowaliśmy cykl turniejów indywidualnych i zespołowych. Pierwsza rywalizacja dzieci i młodzieży miała miejsce na wielofunkcyjnym boisku Orlik w piłce siatkowej. Zwyciężyła drużyna DZIERŻĄŻNIA w składzie: Wojciechowski Marcel, Sztuczyński Łukasz, Frączek Sebastian, Kitler Patryk, Kitler Mateusz. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Komagra, Mona Com., Real Team.

Galeria zdjęć

W piątek 19.08.2011 r. został rozegrany indywidualny turniej tenisa ziemnego na korcie Orlika przy ul. Szkolnej. Zwyciężył Cywiński Jakub, drugie miejsce zajął Bartczak Szymon, a kolejne Zieliński Kamil i Zabłocki Mateusz.

Galeria zdjęć

W następnym turnieju zmagali się entuzjaści footballu. Mecze rozegrane zostały na boisku ze sztuczną murawą. Zwyciężyła drużyna WYCHYLILIBYMY w składzie: Cywiński Jakub, Sadowski Patryk, Lewicki Bartek, Więckowski Patryk, Borowiecki Dawid, Jurkiewicz Damian, Markowski Łukasz. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Mama Moga, Dzikie Barby, Trudne Sprawy, Gambia.

Galeria zdjęć

We wtorek 23.08.2011 odbył sęi otwarty turniej w pikę koszykową, ktróry  wygrała Drużyna Dyzia.

Galeria zdjęć.

24.08.2011 r. młodzież rozegrała turniej Piłki Nożnej Plażowej (beach soccer), pierwsze miejsce zajęła drużyna MAMA MOGA w składzie: Wojciechowski Marcel, Sztuczyński Łukasz, Frączek Sebastian, Kitler Patryk, Kitler Mateusz, Specjalski Eryk. Drugie miejsce zespół GAMBIA, trzecie DZIKIE BARBY, a na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się drużyny WYCHYLILIBYMY oraz GKM. Najlepszym zawodnikiem okazał się Pipczyński Sebastian, a bramkarzem Gęsty Jakub.

Galeria zdjęć

25.08.2011 r. na boisku Orlik przy ul. Szkolnej odbył się mecz Unihokeja. W finale drużyna MAMA MOGA pokonała zespół GAMBIA znaczną przewagą celnych strzałów. Rezultat spotkania to 20 : 9.

Galeria zdjęć

 

30.08.2011 r. w Parku Miejskim im. Gabriela Narutowicza odbył się turniej Siatkówki Plażowej. Pierwsze miejsce zajęła para Celmer Patryk, Rzymski Jakub. Drugie Cywiński Jakub wraz z Wawszczykiem Jakubem. Trzecie Wojciechowski Marcel i Kitler Mateusz, natomiast na czwartej pozycji uplasowała się para Kitler Patryk i Frączek Sebastian. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciechowski Marcel.

Galeria zdjęć

Za aktywny udział w cyklu imprez organizowanych przez MOSiR "Wakacje 2011" wyróżnieni zostali:

Kitler Mateusz, Kitler Patryk, Wojciechowski Marcel, Frączek Sebastian oraz Sztuczyński Łukasz.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale, a pozostali zawodnicy okolicznościowe dyplomy za udział.

Dni Lipna 2011

14 Czerwca 2011

Trzydniowe obchody Dni Lipna za nami. W ostatnim dniu 19.06.2011 r. świętowaliśmy na sportowo. Wszystkie zawody i turnieje rozegrano na Stadionie Miejskim im. Wiesława Witeckiego. Punktualnie o godz. 11:00 dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Jarosław Lenkiewicz witając zaproszonych gości, zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców dał jednocześnie znak do rozpoczęcia rywalizacji sportowej w ramach Dni Lipna 2011. Już pierwszy rozegrany turniej piłki nożnej najmłodszych piłkarzy wyzwolił wiele emocji. Przy aplauzie publiczności zwyciężyła drużyna z Torunia, drugie i trzecie miejsca przypadły teamom z Lipna. Pozostałe punkty programu również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie uroczystości rozegrano mecz piłkarski samorządowców z Rypina i Lipna, gdzie uzyskano wynik remisowy 3:3. Następnie zaproszonych gości oraz rywalizujących zawodników poproszono na przygotowany wcześniej posiłek z grilla. O godz. 17:00 oficjalnie zakończyły się Dni Lipna 2011, przekazany w piątek przez Burmistrza Miasta Lipna - Janusza Dobrosia symboliczny klucz do Bram Miasta w niedzielę wrócił do Jego rąk.


Galeria zdjęć

VI Water Polo Cup 2011

10 Czerwca 2011


W niedzielę Lipnowska Drużyna Piłki Wodnej, działająca pod szyldem Stowarzyszenia ALLO LIPNO oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lipnie  wraz  z trenerem Dimitrem Gyrgenovem wzięła udział w VI Waterpolo Cup Poznań 2011.

Zwycięzcą turnieju został Gorzowski Klub Piłki Wodnej (aktualny mistrz polski juniorów)
z którym przyszło nam się zmierzyć w pierwszej rundzie i przegraliśmy niewiele, a nawet mogliśmy wygrać i sprawić niespodziankę. Przegraliśmy 4:2 nie wykorzystaliśmy karnego i sytuacji sam na sam przy stanie 2:3. Jednak to rywale zdobyli jeszcze jedną bramkę, wygrywając 4:2. W drugim meczu chłopcy przegrali z gospodarzem 3:1.
Chłopcy po raz pierwszy grali na dużych bramkach, ale mimo wszystko dali sobie radę. Na szczególne pochwały zasługują atakujący Kacper Chwojka oraz bramkarz - Daniel Zieliński, który obronił trzy rzuty karne.
Galeria zdjęć

Dzień Dziecka

6 Czerwca 2011


W dniu 1 czerwca 2011 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 miały miejsce uroczyste obchody Dnia Dziecka.Współorganizatorem imprezy było Miejskie Centrum Kulturalne wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lipnie. Tegoroczne  uroczystości patronatem objął Burmistrz Miasta Lipna-Janusz Dobroś. Punktualnie o godz.15.00 rozpoczęła się zabawa dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Przy pięknej i słonecznej pogodzie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Powiatowej Straży Pożarnej oraz Powiatowej Komendy Policji. Pokazy ratownictwa, stoisko kryminalistyczne przykuły uwagę dzieci jak również dorosłych. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania strażackiego wozu bojowego i zrobienia pamiątkowych zdjęć z samochodem i motocyklem  policyjnym. Poza tym przy muzyce przygotowano szereg zabaw i konkursów dla dzieci.

Galeria zdjęć.

I Amatorskie Zawody Pływackie

20 Maja 2011


W dniu 20 maja 2011 r. o godz. 10:00 na Krytej Pływalni w Lipnie odbyły się I Amatorskie Zawody Pływackie, Lipno kontra Szpetal Górny. Celem imprezy była bezpośrednia rywalizacja w pływaniu uczniów lipnowskich szkół podstawowych z Publiczną Szkołą Podstawową im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym. Konkurencje w VIII kategoriach zostały rozegrane na dystansie 25 m. Wielu emocji widzom dostarczyli najmłodsi pływacy. Zwycięzcy zostali udekorowani medalami, a najlepsi zawodnicy otrzymali puchary. Przyznano również statuetki dla najmłodszych uczestników zawodów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzisiejsze zmagania sportowe uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Lipna - Janusz Dobroś, Wójt Gminy Fabianki - Jan Krzyżanowski, Przewodnicząca Rady Gminy Fabianki - Ewa Szczepańska oraz Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Fabiankach - Marek Migdał. Za pomoc w trakcie rozgrywania zawodów serdecznie dziękujemy wychowawcom i opiekunom w/w szkół podstawowych.

Zobacz zdjęcia - kliknij

Święto Flagi

11 Maja 2011

2 maja podczas Święta Flagi Narodowej,oprócz  uroczystości i przemówień, które odbyły się z duchowym entuzjazmem w związku z beatyfikacją Jana Pawła II - Burmistrz Lipna wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaproponował rozegranie meczy Street Basketballu. Pozwoliło to mieszkańcom miasta i okolic na nowocześniejsze spojrzenie na prawie zapomniany przez młodzież, a aktualnie odrestaurowany Plac Jana Dekerta. Przy bardzo rytmicznej muzyce mogliśmy oglądać spektakularne rzuty, wsady i tzw. Boogie, czyli - udany zwód początkujący atak- zakończony widowiskowym strzałem z wyskokiem oraz Punk Dunk - spektakularny wsad ośmieszający przeciwnika.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do uprawiania tej dyscypliny sportu.

zdjęcia (kliknij)

ZAPRASZAMY także do akcji POLSKA BIEGA

START - 15 maja, godz. 10:00 - Plac Dekerta

pobierz oświadczenia


Polska biega

9 Maja 2011

AFRICAN ATTACK

9 Maja 2011


Miejski  Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie ze Stowarzyszeniem ALLO LIPNO zorganizował warsztaty taneczne - AFRICAN ATTACK, które poprowadzili instruktorzy z Warszawy:  Monika Mizińska (coupe decale) oraz Olek Olech (dancehall & ragga mix) przyciągnęły one sporą grupę uczestników, nie tylko z Lipna, ale również Torunia i Radziejowa. Po warsztatach uczestnicy zaprezentowali na placu Dekerta to czego się nauczyli. Następnie w Pierogarni Niebo odbyło się After Party, na którym zagrały Jahliet Selecta oraz Karetka Sound System z Torunia. Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Regionu Lipnowskiego CLI.


Galeria zdjęć - kliknij


« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] »