ORLIK MOSiR CZYNNY CAŁE WAKCJE

1 Lipca 2014

Przed nami ciepłe, wakacyjne dni, podczas których nie zabraknie miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Publikujemy wakacyjny rozkład godzin funkcjonowania naszego Orlika podczas wakacji.

W dniach od poniedziałku do piątku Orlik czynny w godzinach: 10.00 - 22.00

W dniach sobota - niedziela Orlik czynny w godzinach: 10.00 - 20.00

 

Informujemy także, że do bezpłatnej dyspozycji są także korty tenisowe w Parku Miejskim. Istnieje możliwość wypożyczenia siatek na kort po zdeponowaniu dowodu tożsamości u Animatora Orlika. 

SPORTOWE WAKACJE Z MOSIR-EM

1 Lipca 2014

Z myślą o letnim wypoczynku MOSiR przygotował turnieje, które z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Informacje dot. imprez sportowych w sierpniu przekażemy pod koniec lipca.

Serdecznie zapraszamy.

 BEZPIECZNE WAKACJE

22 Czerwca 2014

W dniu 17 czerwca lipnowskie WOPR zorganizowało na terenie naszej pływalni akcję pt. "Bezpieczne wakacje". Przedsięwzięcie było skierowane do przedszkolaków oraz uczniów lipnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas godzinnych spotkań z ratownikami dzieci uczyły się jak należy się zachowywać nad wodą, aby wypoczynek był bezpieczny. Podczas wykładów, które prowadził ratownik WOPR – Marcin Makowski dzieci dowiadywały się, kiedy można wchodzić do wody, kiedy robić tego nie należy. Brały udział również w różnych ćwiczeniach, min: wcielały się w role ratowników.
Całość akcji zakończyła się sukcesem o czym mogą świadczyć uśmiechnięte buźki dzieciaków. Z tego miejsca bardzo dziękujemy naszym ratownikom, bo naprawdę wykonali „kawał dobrej roboty”. We wszystkich zajęciach łącznie udział wzięło prawie 400 uczniów i przedszkolaków. 

PAMIĘTAJMY:
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ZALEŻY OD NAS SAMYCH, ODPOWIEDNIEJ OPIEKI, PRAWIDŁOWEGO ZACHOWANIA SIĘ ORAZ PRZESTRZEGANIA PODSTAWOWYCH ZASAD POBYTU DZIECKA NAD WODĄ. JEDNAK CO NAJWAŻNIEJSZE NIC NIE ZASTĄPI ZDROWEGO ROZSĄDKU I OD NIEGO CZĘSTO ZALEŻY CZY DZIECKO PO WYPOCZYNKU NAD WODĄ SZCZĘŚLIWIE POWRÓCI DO DOMU.

  

ZAWODY SPORTOWE NA BASENIE DLA PODOPIECZNYCH WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWYCH W LIPNIE

18 Czerwca 2014

W dniu dzisiejszym na krytej pływalni w Lipnie odbyły się zawody sportowe dla podopiecznych lipnowskich Warsztatów Terapii Zajęciowych.

W zawodach organizowanych na małej niecce naszego basenu udział wzięło 30 uczestników WTZ w Lipnie.

Cel tego typu jest jasny: Trzeba stworzyć osobom niepełnosprawnym możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym. Trzeba dać im możliwość pokazania się. Trzeba dać im okazję do pokazania swojej radości, uśmiechu, zauroczenia życiem. I to jest naprawdę potrzebne. Tego typu imprezy pokazują prawdziwe piękno sportu. Impreza taka jak ta, to cała prawda o sporcie - o zmaganiach człowieka, o jego walce ze sobą, z ograniczeniami. Na takich imprezach łączy się wyczyn i zadowolenie z własnej aktywności fizycznej.

Organizatorami imprezy były: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipnie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miejskim w Lipnie.

W tej imprezie nie było przegranych i wygranych...wszyscy uczestnicy dzisiejszej imprezy otrzymali nagrody, puchar oraz dyplomy, które wręczały Burmistrz Miasta Lipna - Dorota Łańcucka oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lipnie - Maria Turska.


 

„I OTWARTA PŁYWACKA IMPREZA RODZINNA 2014r.”

17 Czerwca 2014

W sobotę 14 czerwca br. zakończyła się „I OTWARTA PŁYWACKA IMPREZA RODZINNA 2014r.” której organizatorem była Szkoła Pływania Pro Activ Agnieszka Sztubecka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Lipna.

W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu młodych lipnowskich adpetów sztuki pływania, będących wychowankami szkółki Pro Activ, ich opiekunowie oraz mieszkańcy naszego miasta.

Szczególnie ciekawa była pływacka sztafeta rodzinna, w której udział wzięli dzieci wraz z ze swoim rodzicem.

Zwycięzcy sztafet rodzinnych z rąk p. Burmistrz Miasta Lipna - Doroty Łańcuckiej otrzymali pamiątkowe medale.TRYBUNY NA ORLIKU

16 Czerwca 2014

Na Orliku zarządzanym przez MOSiR pojawiły się trybuny, których przez tyle lat brakowało. 

 

 BASEN BĘDZIE CZASOWO ZAMKNIĘTY

13 Czerwca 2014

Ze względu na odbywającą się na naszym basenie w dniu 14 czerwca ( sobota ) br. "I Otwartą Pływacką Imprezę Rodzinną 2014r."  - BASEN BĘDZIE ZAMKNIĘTY  W TYM DNIU w godz.13.00 do 17.00

 


 


 

PIKNIK EKOLOGICZNY W PARKU MIEJSKIM

13 Czerwca 2014

PIKNIK EKOLOGICZNY zorganizowany przez Urząd Miejski w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bibliotekę Publiczną oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. zgromadził w Parku Miejskim w dniu 12 czerwca br. wielu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz przedszkolaków.
 

Podczas spotkania każdy mógł się dowiedzieć od pracowników Spółki, jak należy właściwie postępować z odpadami typu: plastik, szkło, papier, zużyty sprzęt RTV i AGD oraz baterie.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników pikniku cieszył się pokaz eko-mody oraz liczne atrakcje sportowe.

 PIKNIK EKOLOGICZNY

12 Czerwca 2014

Proekologiczna impreza w Parku Miejskim.

W czwartek 12 czerwca odbędzie się organizowany przez Urząd Miejski w Lipnie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich oraz przedszkolaków piknik ekologiczny w Parku Miejskim.

Wydarzenie ma na celu szerzenie kultury ekologicznej, uświadamianie wpływu działalności człowieka na stopień zanieczyszczenia środowiska, promocję selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci i młodzież z lipnowskich placówek szkolnych czynnie uczestniczą przez cały rok w akcjach ekologicznych przyczyniających się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców miasta, m.in. Sprzątaniu Świata, cyklicznych konkursach dotyczących recyklingu, wiosennych szczepieniach drzew.

Początek imprezy o godzinie 10.00, a wśród atrakcji nie zabraknie warsztatów, quizów, konkursów plastycznych, pokazów eko-mody i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy!


 

 

 

CZWARTEK ( 12.06.2014r. ) BASEN NIECZYNNY

11 Czerwca 2014

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy czwartek nie będzie można korzystać z niecek basenowych ze względu na przerwę w dostawie ciepła.

Zajęcia DANCE KIDS oraz AEROBIKU pozostają bez zmian.

 

 


 

 

« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] »