ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

21 Grudnia 2014

 

 

 

 

 


 

BAKTERII NIE MA - MOŻNA SIĘ KĄPAĆ

18 Grudnia 2014

Już dziś, tj. 18.12.2014 roku mała niecka basenowa ( basen rekreacyjny ) jest otwarty dla wszystkich amatorów pływania.

Sanepid po wykonaniu kolejnych badań nie wykrył w wodzie żadnych bakterii.

 

PRZYPOMINAMY JAK KORZYSTAĆ Z BASENU:

- bezwzględnie konieczna kąpiel całego ciała – przed wejściem do basenu,

- przejście przez brodzik dezynfekcyjny dla stóp,

- korzystanie z klapek basenowych.

 

Dokładne umycie ciała redukuje liczbę wnoszonych do wody przez człowieka bakterii o 2-3 rzędy wielkości. Przestrzeganie zasad higieny osobistej osób kąpiących się, higieny otoczenia są niezbędnymi elementami odpowiedniej jakości wody.


 

 
IV KOLEJKA PŁYWACKIEJ LIGI MISTRZÓW

17 Grudnia 2014

W dniu 16.12 br odbyła się 4 kolejka z cyklu Pływacka Liga Mistrzów.

Wyniki znajdują się w zakładce Pływacka Liga Mistrzów, już dziś zapraszamy na następną kolejkę która odbędzie się 22.01.2015 r. ( czwartek ) o godz: 11.30

Serdecznie zapraszamy

 

 


 

PIERWSZE WYNIKI KONTROLI CZYSTOŚCI POWIERZCHNI UŻYTKOWYCH NA BASENIE

16 Grudnia 2014

W dniu wczoraj wczorajszym (15.12 br. ) na naszej krytej pływalni przeprowadzono badanie powierzchni użytkowych występujących na krytej pływalni.

Celem badania była ocena stanu sanitarno – epidemiologicznego powierzchni użytkowych występujących na krytej pływalni.
W badaniu oznaczania stężenie adenozyno-trójfosforanu ( ATP ) - cząsteczki pełniącej rolę uniwersalnego akumulatora i nośnika energii, która występuje we wszystkich komórkach bakterii, drożdży i pleśni.

Zastosowanie metody pozwala na szybką ocenę czystości mikrobiologicznej badanych obiektów, a przez to podjęcie natychmiastowych działań korygujących korygujących w przypadku uzyskania wyników niemieszczących się w ustalonych przedziałach krytycznych.

Poniżej prezentujemy tabelę z wynikami przeprowadzonych badań. Jak widać nie powodu do obaw i czystość pod kątem bakterii na naszym basenie nie budzi zastrzeżeń.

WYNIKI DOTYCZĄCE CZYSTOŚCI WODY W MAŁEJ NIECCE OTRZYMAMY OD SANEPID-U NAJPRĘDZEJ W ŚRODĘ ( 17.12 br.).

 WYNIKI V KOLEJKI LIPNOWSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ

15 Grudnia 2014

W niedzielę zakończyła się V kolejka LALPS.

W najciekawszym spotkaniu V kolejki zmierzyły się drużyny TEAM LIPNO - KSR OGOŃCZYK KIKÓŁ.

Lepsi w tym meczu okazali się zawodnicy z Lipna, którzy wygrali 3:1

Wyniki pozostałych spotkań :

STS - LIPNOWIAK OLDBOY 1: 3

PISIONT GROSZY - STAKON KIKÓŁ  Przełożony

UKS WIŚLANIN BOBROWNIKI - Pauza

Więcej informacji i aktualna tabela znajdują się w zakładce Amatorska Liga Siatkówki.

 


 

OŚWIADCZNIE MOSiR DOTYCZĄCE ZAMKNIĘCIA MAŁEJ NIECKI NA BASENIE

11 Grudnia 2014

W odpowiedzi na pojawiające się spekulacje odnośnie przyczyn zamknięcia małej niecki na Krytej Pływalni w Lipnie oświadczam, że faktycznie lipnowski Sanepid wykrył w wodzie na małej niecce basenowej obecność Pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa).

Informuję, że Kryta Pływalnia w Lipnie jest pod stałą kontrolą SANEPID-u i badania czystości wody w nieckach i czystości pomieszczeń znajdujących się pod zarządem MOSiR przeprowadzane są w sposób niezapowiedziany i dokonywane są zgodnie z hamonogramem i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Badania na obecność bakterii pałeczek ropy błękitnej w naszym basenie przprowadzono po raz pierwszy od momentu jego otwarcia tj. 2008r. - teraz zgodnie z nowymi GIS z października 2014 roku wytycznymi takie badanie przeprowadzono.

 

Gatunek ten, należy do bakterii szeroko rozpowszechnionych w przyrodzie. Możemy ją spotkać w glebie, wodzie, ściekach, na roślinach czy na skórze zwierząt. Bakterie te są chorobotwórcze dla roślin, zwierząt i ludzi. Z tego co wiem jest to generalnie bakteria szpitalna.

Przeprowadzone badanie na okoliczność występowania tej bakterii nie przeprowadzało się rutynowo. Dzięki stałemu nadzorowi wody i dobrej współpracy z lipnowskim Sanepidem udało się w porę wychwycić tą bakterię. Bardzo dobrze, że lipnowski Sanepid przeprowadził takie badanie, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Wszystkim nam zależy, by woda w naszym basenie była czysta, a goście korzystający z naszej pływalni czuli się bezpieczni i zrelaksowani.

Bakteria do wody dostała się prawdopodobnie z winy samych korzystających z obiektu.
Prawdopodobnie któryś z użytkowników miał, jak sama nazwa bakterii wskazuje, ropiejącą ranę. To bakteria, która znajduje się na ludzkim ciele do basenu najprawdopodobniej trafia wtedy, gdy korzystający z basenu "zapominają" wziąć prysznic przed wejściem do wody.

Natychmiast podjęliśmy czynności związane z zamknięciem małej niecki basenowej, wymieniliśmy już wodę, jak również oczyściliśmy i skontrolowaliśmy filtry oraz umyliśmy odpowiednimi środkami całą małą nieckę basenową. W piątek przeprowadzimy badania na okoliczność występowania bakterii wokół małej niecki, natrysków i szatni. W poniedziałek włocławski Sanepid pobierze próby w celu szczegółowych badań mikrobiologicznych. Na podstawie sprawozdań z badań PPIS w Lipnie wyda stosowną decyzję dotyczącą dalszego funkcjonowania małej niecki basenowej.

Duży basen sportowy jest bezpieczny i można z niego spokojnie korzystać. Nie udostępnimy małej niecki basenu, bez odpowiedniej decyzji Sanepidu. W celu zapewnienia czystości wody przygotowujemy dodatkowe wewnętrzne procedury kontroli wody w naszych basenach. O wynikach kontroli z pewnością Państwa o tym poinformujemy.

 Aby zmniejszyć ryzyko chorób skóry po wodnych kąpielach, przed każdym wejściem do basenu należy dokładnie się umyć. Zgodnie z zaleceniami GIS: bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem (zalecane bez kostiumów kąpielowych). To samo należy powtórzyć po kąpieli.

Pamiętajmy, aby do mycia używać tzw. mydła antybakteryjnego. Samo spłukanie pod bieżącą wodą nie wystarczy. Chlor pozbawia skórę warstwy ochronnej, dlatego jest ona bardzo wysuszona. Po kąpieli i osuszeniu ciała, nawilżmy je natłuszczającym balsamem. Używajmy kremów nawilżających i natłuszczających.

 

Dyrektor MOSiR w Lipnie

Jarosław Zabłocki 

 


OGÓLNOPOLSKI NOCNY MARATON PŁYWACKI

11 Grudnia 2014

Informujemy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie przystąpił do ogólnopolskiego programu „OTYLIADA 2015”. 

OTYLIADA – to największa masowa amatorska impreza pływacka w Polsce. Od pięciu lat zrzesza Polaków, by poprzez sport zainwestowali w swoje zdrowie. To najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa, a przede wszystkim skutecznie lecząca wady kręgosłupa.

Impreza odbędzie się na naszej pływalni w nocy z 28 lutego na 1 marca 2015r.

Każdy, bez względu na wiek, płeć, czy stan cywilny może wziąć udział w tej największej pływackiej imprezie w Polsce.


Szerzej o tej imprezie i zapisach poinformujemy w terminie późniejszym. 

Nasze miasto już chyba na stałe będzie maiło swój punkt na mapie Polski, jako uczestnik tego programu. ( mapa basenów, które do tej pory przystąpiły do "OTYLIADY" ). 

 


MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

10 Grudnia 2014

W dniu dzisiejszym odbyły się na naszym basenie "MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE" ORGANIZOWANE PRZY WSPÓŁPRACY: UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO "ORKA" ze Szpetala Górnego oraz MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W LIPNIE.

Wsród zaproszonych uczestników zawodów były dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Lipno, oraz sąsiadujących gmin.

W zawodach wzięły udział szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym, Szkoła Podstawowa w Karnkowie i Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie.


W kategorii dziewcząt z rocznika 2004 zwyciężyła: Alicja Ostrowska.

Drugie miejsce zajęła Anna Ostrowska, trzecie Izabela Kaliszewska. Wszystkie uczestniczki uczęszczają do SP nr 5 w Lipnie. 

 

W kategorii chłopców z rocznika 2004 zwyciężył: Michał Grzywaczewski ze SP nr 5 w Lipnie. 

Drugie miejsce zajął Adrian Orenkiewicz ze SP w Szpetalu Górnym, trzecie Michał Kuźmicki ze SP w Szpetalu Górnym. 

 

 

W kategorii dziewcząt z rocznika 2003 zwyciężyła: Natalia Ziemkiewicz ze SP z Karnkowa.

Drugie miejsce zajęła Roksana Długołęcka, trzecie Amelia Żaglewska. Obie uczestniczki uczęszczają do SP w Szpetalu Górnym. 

 

W kategorii chłopców z rocznika 2003 zwyciężył: Dawid Ciećwierz ze SP nr 5 w Lipnie. 

Drugie miejsce zajął Oskar Niedzielski ze SP w Szpetalu Górnym, trzecie Michał Szczególski ze SP nr 5 w Lipnie.

 

W kategorii dziewcząt z rocznika 2002 zwyciężyła: Anna Tomaszewska ze  SP w Szpetalu Górnym.

W kategorii chłopców z rocznika 2002 zwyciężył: Bartłomiej Kotas z ze SP w Szpetalu Górnym. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów na naszej stronie https://www.facebook.com/lipnomosir

 

PRZERWA TECHNOLOGICZNA - MAŁY BASEN (REKREACYJNY)

8 Grudnia 2014

INFORMUJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH MAŁY BASEN ( REKREACYJNY ) ZOSTAJE NA KRÓTKI CZAS WYŁĄCZONY Z UŻYTKOWANIA.

 

 

 


 

 

WYNIKI IV KOLEJKI LIPNOWSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ

8 Grudnia 2014

W niedzielę zakończyła się IV kolejka LALPS.

W najciekawszym spotkaniu IV kolejki zmierzyły się drużyny UKS WIŚLANIN BOBROWNIKI - TEAM LIPNO. Lepsi w tym meczu okazali się zawodnicy z Bobrownik, którzy wygrali 3:0 i umocnili się na pozycji lidera.

Wyniki pozostałych spotkań :

KSR OGOŃCZYK KIKÓŁ - STAKON KIKÓŁ 3:1

STS - PISIONT GROSZY 1:3

PAUZA - LIPNOWIAK OLDBOY

Więcej informacji i aktualna tabela znajdują się w zakładce Amatorska Liga Siatkówki.

 


 

 

 


 

« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] »